Kineziterapija

KAS YRA KINEZITERAPIJA?

 

Natūralus gydymo judesiu būdas, kuris padeda išsaugoti, atstatyti ar pagerinti žmogaus judėjimo funkciją.

 

Kineziterapeutas yra judesio funkcijos specialistas, kuris diagnozuoja, įvertina bei užkerta kelią atsirasti judamojo aparato ligoms ir sutrikimams. Dirbdamas kartu su pacientu ir naudodamas fizines ir fizikines priemones, geba išgydyti judamojo aparato sutrikimus.

 

KINEZITERAPIJOS GYDYMO BŪDAI:

 

  • Gydomieji judesiai. Tai specialūs tikslingi judesiai, parenkami kiekvienam pacientui individualiai, atsižvelgiant į jo fizinį pajėgumą, judesio funkcijos sutrikimo lygį, traumos tipą ir norimus pasiekti rezultatus.
  • Sąnarių mobilizacijos. Tai specialisto rankomis atliekamos procedūros, kurių tikslas yra sumažinti skausmą, atpalaiduoti įsitempusius raumenis, grąžinti normalų sąnarių judrumą, pagerinti kraujotaką.
  •  

  • Kinezio teipavimui naudojama elastinga plona medvilninė juostelė, padengta klijais. Juostelė savo savybėmis yra praktiškai identiška žmogaus odai, todėl nevaržo natūralių kūno judesių. Šiuo metodu gydomos įvairios kilmės judamojo aparato traumos, spartinamas audinių gijimas, aktyvinama limfotaka.

 

Sportiniam teipavimui naudojamas standus teipas. Jo funkcija – fiksuoti raumenis ar kaulus tam tikroje pozicijoje, kai pacientas atlieka judesius. Toks teipavimo būdas sumažina skausmą, pagreitina natūralius gijimo procesus bei apsaugo nuo traumos pasikartojimo.

FTC