Kineziterapija
KAS YRA KINEZITERAPIJA?
Natūralus gydymo judesiu būdas, kuris padeda išsaugoti, atstatyti ar pagerinti žmogaus judėjimo funkciją.
Kineziterapeutas yra judesio funkcijos specialistas, kuris diagnozuoja, įvertina bei užkerta kelią atsirasti judamojo aparato ligoms ir sutrikimams. Dirbdamas kartu su pacientu ir naudodamas fizines ir fizikines priemones, geba išgydyti judamojo aparato sutrikimus.
KINEZITERAPIJOS GYDYMO BŪDAI:
- Gydomieji judesiai. Tai specialūs tikslingi judesiai, parenkami kiekvienam pacientui individualiai, atsižvelgiant į jo fizinį pajėgumą, judesio funkcijos sutrikimo lygį, traumos tipą ir norimus pasiekti rezultatus.
- Manualinė terapija. Tai gydymo metodas, kurio metu rankų pagalba atliekami ritmiški, pasyvūs, neskausmingi judesiai, mobilizuojami stuburo ar galūnių sąnariai. Šios terapijos metu vyksta neurofiziologiniai mechanizmai, dėl ko sumažėja skausmas, atsipalaiduoja įtempti raumenys, grąžinamas normalus sąnario judrumas ir aktyvinama kraujotaka. Manualinė terapija dažnai derinama su fiziniais pratimai, kad procedūros metu būtų pasiektas didžiausias efektyvumas.
- Elektrostimuliacija.Naudojama papildyti kineziterapijos gydymą po traumos ar ligos. Šios terapijos metu švelnūs elektros impulsai padeda stiprinti raumenis, mažinti raumenų įtampą, blokuoti skausmo signalus ir gerinti kraujotaką.
- Manualinė terapija. Tai specialisto rankomis atliekamos procedūros, kurių tikslas yra sumažinti skausmą, atpalaiduoti įsitempusius raumenis, grąžinti normalų sąnarių judrumą, pagerinti kraujotaką.
- Kinezio teipavimui naudojama elastinga plona medvilninė juostelė, padengta klijais. Juostelė savo savybėmis yra praktiškai identiška žmogaus odai, todėl nevaržo natūralių kūno judesių. Šiuo metodu gydomos įvairios kilmės judamojo aparato traumos, spartinamas audinių gijimas, aktyvinama limfotaka.
Sportiniam teipavimui naudojamas standus teipas. Jo funkcija – fiksuoti raumenis ar kaulus tam tikroje pozicijoje, kai pacientas atlieka judesius. Toks teipavimo būdas sumažina skausmą, pagreitina natūralius gijimo procesus bei apsaugo nuo traumos pasikartojimo.